Skip to content

Cześć, tu Sylwia!

Cieszę się, że możemy
się bliżej poznać.

Od wielu lat pomagam dbać o siebie!
Jestem autorką wielu publikacji z zakresu zdrowia i urody, prowadziłam szkolenia, byłam wykładowcą i mentorem. Właśnie wtedy zdałam sobie sprawę, jak wiele osób potrzebuje pomocnej dłoni, zrozumienia i wysłuchania. Dlatego też podjęłam decyzję, aby znaleźć się w tym miejscu.

o mnie

Zajmuję się psychodietetyką, dietetyką kliniczną i dietetyką dziecięcą.
W szczególności pasjonuje mnie:

wpływ diety na stan skóry

wpływ diety na stan skóry

budowanie trwałych relacji z jedzeniem

zmiana nawyków żywieniowych

nauka jedzenia intuicyjnego

nauka jedzenia intuicyjnego

wpływ social mediów na wygląd ciała

wpływ social mediów na wygląd ciała

psychologiczny aspekt jedzenia

psychologiczny aspekt jedzenia

żywienie u osób neuroatypowych

żywienie u osób neuroatypowych

W swojej pracy łączę doświadczenie, wykształcenie i holistyczne podejście. Zdaję sobie sprawę z tego, że każdy z nas jest inny i potrzebuje innego podejścia.

Pracuję indywidualnie, aby móc skupić się na Tobie i Twoich potrzebach.

Wszystkie działania będą
odpowiednie dla Ciebie!

To Ty jesteś numerem 1!
Ja będę wsparciem w tych trudnych momentach. 

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy jest to odpowiednie miejsce dla Ciebie, to sprawdź, czy to przypadkiem nie o Tobie:

Obsesyjnie myślę o jedzeniu.

Dzielę jedzenie na dobre i złe.

Jestem na wiecznej diecie.

Zapominam, aby jeść regularnie, a potem rzucam się na jedzenie.

Poprawiam sobie humor jedzeniem.

Nie wierzę, że mogę cokolwiek zmienić.

Jestem beznadziejna/y.

W swojej pracy łączę doświadczenie, wykształcenie i holistyczne podejście. Zdaję sobie sprawę z tego, że każdy z nas jest inny i potrzebuje innego podejścia.

Pracuję indywidualnie, aby móc skupić się na Tobie i Twoich potrzebach.

Wszystkie działania będą
odpowiednie dla Ciebie!

To Ty jesteś numerem 1!
Ja będę wsparciem w tych trudnych momentach. 

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy jest to odpowiednie miejsce dla Ciebie, to sprawdź, czy to przypadkiem nie o Tobie:

Obsesyjnie myślę o jedzeniu.

Dzielę jedzenie na dobre i złe.

Jestem na wiecznej diecie.

Zapominam, aby jeść regularnie, a potem rzucam się na jedzenie.

Poprawiam sobie humor jedzeniem.

Nie wierzę, że mogę cokolwiek zmienić.

Jestem beznadziejna/y.

I wiesz co? Ja też tak mówiłam i wiem, ile wysiłku i energii
wymaga jakakolwiek zmiana. Dlatego chcę Ci pokazać, że:

MOŻNA INACZEJ
MOŻNA INACZEJ
PROCES TO WZLOTY I UPADKI
PROCES TO WZLOTY I UPADKI
JEDZENIE MOŻE BYĆ PRZYJEMNE
JEDZENIE MOŻE BYĆ PRZYJEMNE
ŻYCIE NIE MUSI KRĘCIĆ SIĘ WOKÓŁ ODCHUDZANIA
ŻYCIE NIE MUSI KRĘCIĆ SIĘ WOKÓŁ ODCHUDZANIA
KAŻDY MAŁY KROK SPRAWI, ŻE POCZUJESZ SIĘ LEPIEJ
KAŻDY MAŁY KROK SPRAWI, ŻE POCZUJESZ SIĘ LEPIEJ
ZMIENISZ NAWYKI W DŁUGIM TERMINIE
ZMIENISZ NAWYKI W DŁUGIM TERMINIE

Indywidualne konsultacje

Jeśli potrzebujesz indywidualnego podejścia i spotkań 1:1 zapraszam do współpracy. Możesz wybrać jedno z interesujących Cię rozwiązań. Dla zainteresowanych organizuję również spotkania grupowe w dopasowanym do siebie składzie. Jeśli masz więcej pytań – napisz!

Jeśli nie wiesz, co będzie dla Ciebie najlepsze, to chętnie pomogę!

Indywidualne konsultacje

Indywidualne konsultacje

Jeśli potrzebujesz indywidualnego podejścia i spotkań 1:1 zapraszam do współpracy. Możesz wybrać jedno z interesujących Cię rozwiązań. Dla zainteresowanych organizuję również spotkania grupowe w dopasowanym do siebie składzie. Jeśli masz więcej pytań – napisz!

Jeśli nie wiesz, co będzie dla Ciebie najlepsze, to chętnie pomogę!

A na koniec, usiądź wygodnie, bo opowiem Ci moją historię

Byłam bardzo szczupłym dzieckiem, którego wszędzie było pełno. Zamiast grzecznie jeść obiad, to wolałam biegać, skakać i bawić się. Myślę, że to była pierwsza “red flag”. Jadłam śniadanie, potem obiad i kolację, normalne prawda? Nie do końca, ponieważ byłam ogromnym niejadkiem. Jadłam wybiórczo, “grzebałam w talerzu”, a potem mówiłam, że “nie jestem już głodna”. Zawsze miałam niedowagę, a później również anemię. 

Moje nastoletnie czasy miały miejsce w latach 2000. Wzorowałam się na Kate Moss. I co najlepsze, udawało mi się to bez problemu. Przy wzroście 171 cm ważyłam 49-52 kg. Nadal jadłam wybiórczo (unikając węglowodanów), rzadko jadłam mięso, za to kochałam warzywa. Jeśli człowiek jest tym, co je, to ja wtedy byłam sałatką, marchewką, ogórkiem i arbuzem. 
Byłam bardzo aktywna. Trenowałam bieganie przez 17 lat, dużo pływałam i jeździłam na snowboardzie. Oczywiście jako nastolatka miałam okropny trądzik, zaburzenia miesiączkowania i wypadające włosy. Zapewne mówi Ci to coś. To właśnie skutek moich “mądrych” diet. Dieta 1000 kcal, kopenhaska czy kapuściana nie miały przede mną żadnych tajemnic. Myślenie o wyglądzie i jedzeniu zajmowało mi większość czasu. Na szczęście (lub nieszczęście) dostęp do informacji był znikomy. Internet dopiero raczkował, dietetycy zajmowali się tylko osobami otyłymi, a przecież ja byłam szczupła, wysportowana, po prostu super.

Co wydarzyło się później, pewnie się domyślasz. Zaczęłam dorosłe życie. Praca, studia, przeprowadzka i dużo imprez. Z wagi 49 kg przytyłam do 55 kg, potem 63 kg, a następnie 76 kg. I to wszystko w rok! Co zmieniłam? Zaczęłam się objadać i porzuciłam sport. Wręcz go znienawidziłam. Dopiero po kilku latach ogromnych wahań wagi trafiłam do lekarza i dietetyka. Okazało się, że mam zaburzenia hormonalne, insulinooporność i wysoki cholesterol. Oprzytomniałam, wzięłam się za siebie (jestem typem zadaniowca – ustaliłam sobie, że schudnę, więc schudłam). Jak się pewnie domyślasz – nie na długo. 

Moja maksymalna waga wynosiła 90 kg. Byłam wtedy w trwałej relacji z cellulitem, trądzikiem i podwójnym (a może nawet potrójnym) podbródkiem. Na szczęście to już za mną! Przez te wszystkie lata zbudowałam nową, zdrową relację zarówno z jedzeniem, jak i sportem. Nie jestem już zero-jedynkowa, bo każdemu mogą zdarzyć się gorsze chwile, ale kluczem jest to, aby wyciągać z nich wnioski i iść dalej.

I tego chcę Cię nauczyć.

Współpraca

Jeśli potrzebujesz indywidualnego podejścia i spotkań 1:1 zapraszam do współpracy. Możesz wybrać jedno z interesujących Cię rozwiązań. 

Współpracuję również z firmami w zakresie tworzenia artykułów i publikacji związanych ze zdrowiem, pielęgnacją i psychiką. Mam ponad 14-letnie doświadczenie w tej branży, dlatego zapraszam do kontaktu.

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy e-book “10 sposobów na lepszą sylwetkę”

Bądźmy w kontakcie!

Jeśli masz pytania, śmiało skonataktuj się ze mną!